Usługi

wydarzenia

Konferencja  z zakresu doradztwa zawodowego

  Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem... - tak brzmiał tytuł konferencji promocyjno - informacyjnej, w której uczestniczyli nasi ósmoklasiści 12 września 2018 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury.

  O przebiegu kształcenia z pasją opowiadali uczniowie pszczyńskiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym, zaś  tajniki zawodu policjanta odkrył przed młodzieżą doświadczony policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

 

Wycieczki

imprezy

rAJD rOWEROWY

14 września 2018 r.  po raz piąty zorganizowaliśmy Rodzinny Rajd Rowerowy na Orientację.

Żeby zaliczyć rajd,  trzeba było posługując się mapą odszukać na terenie Góry i Gilowic punkty oznaczone lampionami. Dopisali uczniowie, którzy pod opieką swoich nauczycieli lub rodziców nabyli nowe kompetencje i aktywnie spędzili czas wolny. Stale nasilający się deszcz i trudności terenowe nie przeszkodziły 80 uczestnikom w odkryciu ciekawych miejsc naszej gminy.

 

.

Biegi Uliczne

 

15 medali górzańskich biegaczy podczas Gminnych Biegów Ulicznych w Woli.

15 września 2018 r. na starcie zawodów biegowych stanęło 35 uczniów naszej szkoły.

Wszyscy reprezentanci ukończyli biegi i przybiegli w czołówkach wyścigów. Rywalizacja przyniosła 5 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe medale.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Gminne Dożynki w górze

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w naszej miejscowości odbyły się gminne Dożynki 2018. Nie mogło nas tam zabraknąć!

Nasi uczniowie zaprezentowali się w przepięknym korowodzie oraz przygotowali scenkę gwarową o dożynkowych tradycjach naszego regionu.

rajd5

 

rajd4

 

rajd3

 

rajd2

 

rajd1

 

SPJK.pl