Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

wydarzenia

Wycieczki

imprezy

Koło Naukowe "Inkubator Talentów" bierze udział w V edycji programu Być jak Ignacy. Pierwsze zajęcia to gry i zabawy, dzięki którym poznajemy wiadomości dotyczące historii pozyskiwania energii, prądu elektrycznego, energii przyszłości. Liczymy na dobrą zabawę.

 

 

 

 

 

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi, odkrywania swoich mocnych stron i talentów. Uczniowie z klasy

1 b rozpoczęli ten wyjątkowy dzień od poznania historii Vashti i zaprezentowania swoich uzdolnień i pasji. Później zamienili się w artystów malarzy, tworząc kropeczkowe obrazy. Na koniec, pierwszoklasiści udekorowali szkolny chodnik barwnymi kropkami. Pierwszoklasiści choć dopiero rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą wiedzą, że będą mogli tutaj rozwijać swoje talenty i odkryć w sobie wiele nowych umiejętności.

 

 

 

8 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział
w spotkaniu dotyczącym krajów Unii Europejskiej. Pierwszoklasiści z uwagą słuchali wykładu, poznali wiele ciekawostek dotyczących krajów członkowskich Unii. Na koniec otrzymali pamiątkowe książeczki. 

 

 

 

 

 

 

 

6 września uczniowie klasy 1 b obchodzili Dzień Grecki. W ten sposób poznali bliżej kulturę kraju, z którego pochodzi ich koleżanka Antonia. Uczniowe obejrzeli krótki film na temat Grecji i poznali wiele ciekawostek. Zobaczyli jak wygląda grecki alfabet, nauczyli się kilku zwrotów w tym języku, a chętni pierwszoklasiści zatańczyli zorbę. Na koniec wręczyli Antonii wykonane w domu upominki, a niektórzy powiedzieli dla niej kilka miłych słów w języku greckim. Mamy nadzieję, że Antonia będzie dobrze się czuła w naszej polskiej szkole, a cała społeczność SPJK otoczy ją sympatią i pomoże jej zaklimatyzować się w nowych warunkach. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20200915_105536

 

IMG_20200915_102722

 

IMG_20200915_102637

 

 

 

 

1)

 

 

)

 

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

COVID- 19 informacje