Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

literki S P J K logo szkoły

wydarzenia

Wycieczki

imprezy

kolorowe chorągiewki
  
Szkolny Dzień Pamięci - 2 września 2021 r.
W 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczciliśmy pamięć jej ofiar. Przywracaliśmy pamięć o Żołnierzach Września 1939 roku. Z tej okazji, nauczycielka historii, pani Agnieszka Hatłas wygłosiła wykład na temat wydarzeń sprzed 82 lat i Bitwy Pszczyńskiej. Zgodnie z tradycją naszej szkoły po uroczystości przedstawiciele klas wraz ze sztandarem szkoły udali się na mogiłę przy drewnianym kościele św. Barbary w Górze. Zapalili znicz i oddali cześć pochowanym w mogile (MIEJSCU PAMIĘCI NARODOWEJ) dwóm nieznanym żołnierzom, poległym 2 września 1939 r. w Górze. Kontynuacją uroczystości, było udanie się przedstawicieli szkoły na miejsce Bitwy Pszczyńskiej do lasu Brzeziny w Ćwiklicach.
Składamy serdeczne podziękowania paniom Hatłas i Arendarczyk za zorganizowanie uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy opiekujących się górzańską mogiłą.I Szkolny Bieg Fair Play
9 września w związku z obchodami Światowego Dnia Fair Play w naszej szkole odbył się #BiegFairPlayPKOl. To inicjatywa, mająca na celu promocję wśród młodych ludzi fair play i wartości etycznych w sporcie, a także w życiu.
Przed przystąpieniem do biegu uczniom wszystkich klas przypomniano zasady fair play w sporcie i w życiu codziennym. Następnie rozpoczęła się szkolna sztafeta. Pokonywany dystans był symbolem akceptacji i stosowania tych zasad.
W biegu fair play wzięło udział 321 uczniów (z klas 1-8). 
Łączny czas poświęcony na bieg to 2h 30 min 37 s.
Dziękujemy pani Agnieszce Swarzyńskiej za koordynację działań.
Gminne Biegi Uliczne w Woli.
10 września 2021 r. 28 osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rywalizacji biegowej. Uczniowie klas I-III pokonywali dystans 300 m, IV-VI dystans 600 m, VII-VIII 800 i 1000 m. Dzięki organizatorom i sponsorom wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medale. Najszybsi zawodnicy stanęli na podium.
Wśród trzecioklasistów srebro wywalczył Tymoteusz Skoczeń.
Nagrodzeni czwartoklasiści to I m Maksymilian Chybiorz, II m Nikodem Kubisz.
Klasy 5-6 dziewczęta złoto Anna Sosna, srebro Amelia Kuźnik,
brąz Wiktoria Kwaśniak.
Chłopcy klasy 5-6  I m Mateusz Donotek, II m Damian Chromik,
III m Dawid Szweda.
Dziękujemy organizatorom Szkole Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli za możliwość rywalizacji.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, zwycięzcom i ich opiekunom.


​​​​​​​

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

COVID- 19 informacje