Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Halo, świetliczaki!!!

 

Witam wszystkich uczniów korzystających ze świetlicy, a szczególnie pierwszoklasistów, którzy od wczoraj są „świetliczakami”. Na czwartkowej małej uroczystości pasowania na świetliczaka wykazali się pełną znajomością zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania na świetlicy. Potrafią używać zwrotów grzecznościowych, wiedzą kiedy „dzień dobry”, „do widzenia”- bierzcie z nich przykład. Pamiętają też, że biletem wstępu na świetlicę jest...uśmiech na twarzy, od razu robi się przyjemniej. Nie wierzycie- spróbujcie sami, a przekonacie się, że to dobry początek dnia.

                                                                   

                                                                              Pozdrawiam pięknymi kolorami złotej polskiej jesieni. Beata Ligęza

gRY

 

ZABAWY

Witajcie w grudniowym nastroju!!!

 

 

W tym miesiącu dzieje się wiele ciekawych rzeczy. 6 grudnia na świetlicy miał miejsce Festiwal  Świętego Mikołaja. Dzieci przygotowały prace plastyczne przedstawiające postać tego Świętego, poznawały fakty z jego życia, a potem...odwiedził dzieci, rozmawiał z nimi, częstował słodyczami. Oj, słodka była atmosfera, czekamy za rok,  znowu musimy być grzeczni, wszyscy !!!

Ale to nie wszystko! Od kilku dni trwa kiermasz świąteczny, na który uczniowie przygotowali w szkole i w domu wiele pięknych ozdób choinkowych, symboli bożonarodzeniowych, stroików, choineczek, kartek świątecznych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.  A potem życzymy wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

Do zobaczenia w 2019 !!!

                                                                   

                                                                              Pozdrawiam Beata Ligęza