Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna w ramach projektu „Krok w przyszłość”

 

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, zarządzać swoją prywatnością i załatwiać w sieci sprawy urzędowe? Na te i wiele innych pytań odpowie instruktor podczas rozpoczynających się w lutym szkoleniach w ramach projektu „Krok w przyszłość”.

„Krok w przyszłość” to bezpłatny program rozwoju kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Miedźna powyżej 25. roku życia. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie i wszechstronnie korzystać z nowych technologii w życiu codziennym. Instruktor, który poprowadzi warsztaty, pomoże zrozumieć zainteresowanym nowe technologie, które nie tylko ułatwiają kontakty z instytucjami, ale też mają wpływ na aktywność ludzi np. poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Wśród proponowanych zagadnień znajdą się zarówno te dedykowane rodzicowi w sieci, jak też związane z działalnością w mediach społecznościowych czy załatwianiem drogą elektroniczną spraw związanych z finansami.

Szkolenia do wyboru:

  1. Rodzic w Internecie

  2. Moje finanse i transakcje w sieci

  3. Mój biznes w sieci

  4. Tworzę stronę internetową (blog)

  5. Kultura w sieci

  6. Działam w sieciach społecznościowych

Rekrutacja trwa od listopada 2018 roku do stycznia 2019 roku.

Więcej informacji o rekrutacji: http://www.zoiw.miedzna.pl/index.php/22-krok-w-przyszlosc

Bądź na bieżąco

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego razem z Fundacją Puk Puk, będzie realizowała na terenie Woli projekt "Bajtle na plac".
Jest to projekt cyklu warsztatów, których celem jest budowanie więzi pomiędzy pokoleniami. 
Pragniemy poprzez zabawę i odwołanie do śląskich gier podwórkowych zachęcić dzieci i pokolenie 50+ do wspólnego dialogu.
W tym miesiącu zaczęliśmy prowadzić nabór na uczestników projektu

SPJK.pl