Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Wszystkich chętnych uczniów z klasy I b zapraszamy na zajęcia kreatywne "Mały artysta". Będziemy spotykać się w czwartki w sali nr 5 w godzinach 10:45-11:30. Celem zajęć jest pogłębianie i rozwijanie pasji i umiejętności naszych pierwszaków, pobudzanie aktywności umysłowej a także fantazji i wyobraźni. Na zajęciach będziemy wykonywać różne prace plastyczne, rozwiązywać matematyczne łamigłówki, wykonywać doświadczenia, tańczyć, recytować... i robić wiele różnych, kreatywnych rzeczy, które pomogą naszym uczniom rozwinąć swoje zainteresowania. Prowadząca Barbara Janusik.

Koło Taneczne dla uczniów klasy I a odbywać się będą w każdą środę w godz. 8.55 – 9.40. Na zajęciach będziemy zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego, poznawać układy taneczne i je realizować, tworzyć choreografię do znanych utworów, improwizować ruch do danej muzyki, wyrabiać pewność siebie i akceptację siebie samego, radzić sobie z tremą związaną z występami na scenie, świetnie się bawić. Nauczyciel prowadzący: Alina Jamrozik.

Klasa II b wtorki 7.05 kółko plastyczne "Mały artysta" prowadząca Bożena Taska. Będziemy rozwijać zainteresowania i uzdolnienia uczniów, dzieci będą poznawać różne techniki plastyczne.

 

Klasa III a wtorek 10.45 kółko czytelnicze "Przygoda z książką", piątek kółko plastyczne "Świat kolorów" o 13.50 prowadząca Beata Saternus. Zajęcia czytelniczych mają na celu promocję  wśród dzieci czytania bajek, baśni, wierszy, legend jako sposób na ich rozwój, kształcenie i zdobywanie wiedzy, a  na  zajęciach plastycznych będą rozwijane zainteresowana plastyczne, odkrywanie przyjemności tworzenia, doskonalenie zdolności manualnych.

"Zajęcia muzyczno-teatralne" przeznaczone są dla uczniów klasy II a, a odbywać się będą w każdą środę w godz. od 15.40-16.25. Dlaczego muzyka i teatr...??? ponieważ...  muzyka i aktorstwo wyzwalają poczucie rytmu, zdolność twórczą i odtwórczą, rozwijają dyspozycje psychofizyczne: pamięci, koncentracji uwagi, szybkiej reakcji, spostrzegawczości, orientacji w schemacie własnego ciała, ponadto uatrakcyjniają spędzanie czasu wolnego. Prowadząca Beata Duraj

 

Klasa III b - zajęcia czytelniczo-plastyczne mające na celu przede wszystkim kształtowanie zainteresowań czytelnictwem oraz nawyku czytania przez całe życie oraz pobudzanie aktywności umysłowej i poznawczej. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 14:45 - 15:30.

Zajęcia przyrodniczo-matematyczne - uczenie zdolności logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów, rozumienie wpływu nauki i technologii na świat przyrody. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 11:50 - 12:35. Prowadząca Ala Kuszek.

Język angielski- obcy, czy nieobcy? Dowiemy się tego na zajęciach rozwijających, na które serdecznie zapraszam.Zajęcia te, mam nadzieję , jeszcze bardziej zachęcą Was do nauki języka angielskiego. Będziemy poznawać słownictwa za pomocą różnych metod pracy, a utrwalać za pomocą gier i zabaw ( np. Milionerzy, Escape Room, Kaboom!, Kahoot). Poznacie również techniki zapamiętywania słownictwa, będziecie tworzyć zestaw fiszek, czy patyczków do gry Kaboom! Klasa 4 stworzy swój tzw Lapbook ze słówkami sprawiającymi największą trudność.

Zajęcia dla klasy IV odbywają się w każdą środę 7.05- 7.50. Klasa 6a w każdy poniedziałek 9:50-10:35. Klasa 6b w każdy czwartek 8.00-8.45. Prowadząca Ewelina Raczek-Krawiec.

 

„My friends around the world” to zajęcia rozwijające zainteresowania z języka angielskiego, które przede wszystkim będą polegały na nawiązywaniu międzynarodowej współpracy ze szkołami z innych krajów w ramach programu e-Twinning. Będziemy tworzyć projekty polegające na wymianie listów, kartek świątecznych, zdjęć, rozmowach online, tworzeniu plakatów, nagrywaniu krótkich filmów, oczywiście w języku angielskim.

Zapraszam uczniów klasy 6c w każdą środę 8.00-8.45. Prowadząca Ewelina Raczek-Krawiec.

 

Zajęcia z  języka angielskiego dla klas VII i VIII pt. What? Who? When & where?

Zajęcia odbywają się:
7 a - środa 14.45 -15.30
7 b - poniedziałek 7.05 - 7.50
8 a - piątek 7.05 - 7.50
8 b - czwartek 13.50 - 14.35.
Na zajęciach uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Poszerzać wiedzę o krajach anglojęzycznych oraz przygotowywać się do konkursów. Prowadząca Agnieszka Bogdańska.
 
MUZYKUJĘ W KRAINIE PIOSENEK - ten program w tym roku szkolnym realizują na zajęciach rozwijających zainteresowania muzyczne uczniowie klas V. Zapraszamy w poniedziałek 8:55 - 9:40 uczniów klasy V a natomiast we czwartek 10:45 - 11:30 uczniów klasy V b.
 
Inkubator talentów - zajęcia łączące informatykę i nauki ścisłe... od października wtorek 13.50-14.35
 
Lubimy uczyć! Kodowanie łączy - zajęcia dla uczniów klas VIII. Głównym założeniem jest promocja kodowania
i programowania wśród uczniów klas młodszych i przedszkolaków poprzez organizacje zajęć. Klasa VIIIa poniedziałek 14:45-15:30, klasa VIII b wtorek 8:55-9:40
 

"Od wyobrażenia do realizacji"- projekt artystyczny- kreatywne wyzwania, projekty uczniowskie- badanie stylów artystów- poszukiwanie własnego języka wypowiedzi artystycznej- wyjazdy do galerii i muzeów.

Zajęcia dla klas 7 a każdy czwartek  2 lekcja 8.45-9.45 

Zajęcia dla klasy 7 b każdy piątek 15.30-16.30. Zapraszam! Katarzyna Marcińczyk-Jarek

SPJK.pl